مدیر سایت ۲۷ آبان, ۱۳۹۹
مدت حدودی مطالعه: 4 دقیقه

زمان مطالعه: ۴ دقیقه از آنجایی‌که زندگی در کلان‌شهرها با سکونت در ساختمان‌های بلندمرتبه و آپارتمان‌ها گره خورده، انسا‌ن‌های مدرن و شهرنشین با مشکلات متعددی در ارتباط با زندگی آپارتمان نشینی دست و پنجه نرم می‌کنند. از مهم‌ترین مسائلی که ساکنین در مجتمع‌های مسکونی بزرگ و یا حتی در آپارتمان‌هایی با تعداد واحد اندک با آن درگیر هستند، چگونگی […]

مدیریت شارژ ساختمان‌ با مانیار
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

از آنجایی‌که زندگی در کلان‌شهرها با سکونت در ساختمان‌های بلندمرتبه و آپارتمان‌ها گره خورده، انسا‌ن‌های مدرن و شهرنشین با مشکلات متعددی در ارتباط با زندگی آپارتمان نشینی دست و پنجه نرم می‌کنند. از مهم‌ترین مسائلی که ساکنین در مجتمع‌های مسکونی بزرگ و یا حتی در آپارتمان‌هایی با تعداد واحد اندک با آن درگیر هستند، چگونگی پرداخت و مدیریت شارژ ساختمان، تقسیم مخارج پیش آمده مازاد بر شارژ ساختمان بین ساکنین و حتی چگونگی مدیریت پرداختی‌ها برای مدیران یا هیئت مدیره‌ی ساختمان است.

مجتمع‌های تجاری نیز از این قاعده مسثتنی نیستند و همواره دریافت و مدیریت قبوض مشترک و پرداخت شارژ، مدیران این مجموعه‌ها را با معضلاتی مواجه می‌سازد. در این مقاله قصد داریم مزایای درگاه پرداخت مانیار را برای تسهیل مشکلات مدیریت شارژ ساختمان شرح دهیم.

لینک پرداخت برای مدیریت شارژ ساختمان

لینک پرداخت نوعی درگاه پرداخت است، با این تفاوت که شما برای استفاده از آن نیاز به هیچ گونه وب‎سایت یا اپلیکیشنی ندارید و به راحتی برای اهدافی با مقیاس کوچک نیز قابل استفاده می‌باشد. لینک پرداخت نیاز به توسعه و داشتن دانش فنی ندارد و هر کسی با هر سن و سطحی از سواد می‌تواند به خوبی از مزایای آن بهره مند شود.

لینک پرداخت بدون نیاز به شماره کارت 

با  داشتن لینک پرداخت دیگر نیازی به ارائه‌ی شماره کارت به ساکنین نیست و تنها کافیست تا مدیر مجموعه، لینک پرداخت را در گروه مجتمع در هر شبکه اجتماعی و پیام‌رسانی که امکانش هست، ارسال کند تا افراد با کلیک روی آن به درگاه پرداخت بانکی متصل شوند و پرداخت خود را تکمیل نمایند.

عدم نیاز به اپلیکیشن برای مدیریت شارژ ساختمان

ارسال وجه از طریق لینک پرداخت نیاز به هیچ اپلیکیشن خاصی ندارد وتمامی مراحل تحت وب اتفاق می‌افتد. تنها نیازمندی پرداخت‌کنندگان اتصال به اینترنت است. برای دریافت رمزپویا نیز تنها کافیست روی کلید دریافت رمزپویا از طریق پیامک در درگاه پرداخت بانکی، کلیک کنند.

این مطلب را حتما بخوانید!  مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ + نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

البته پیش از آن بایستی اطمینان داشته باشند که شماره موبایل آن‌ها در بانک مورد نظرشان ثبت شده است.

امکان طراحی و شخصی‌سازی درگاه پرداخت

مدیر برای مدیرت شارژ ساختمان همچنین می‌تواند در بخش دریافت اطلاعات پیش از پرداخت، گزینه‌هایی تعریف کند و بدهی هر واحد را به صورت گزینه‌ای مجزا همراه با نام واحد یا شخص ساکن در آن واحد به همراه مبلغ بدهی برای مثال سهم قبض آب، سهم واحد در تعمیر پمپ ساختمان و حتی شارژ ساختمان وارد کند تا فرد پس از انتخاب واحد مربوط به خود، مبلغ قابل پرداختش انتخاب شده و سپس با تایید به درگاه پرداخت بانکی هدایت شود.

امکان ایجاد لینک‌ پرداخت متنوع

ممکن است مدیر ترجیح دهد سهم بدهی قبوض هر واحد را به صورت مجزا از شارژ ثابت ساختمان دریافت کند. در این حالت بهترین تصمیم، اختصاص لینک‌ پرداخت مجزا برای هر کدام از این اهداف است. در این حالت نیز مشابه حالت بالا، می‌تواند برای هر واحد مبلغ قابل پرداخت مجزا تعریف کند تا افراد خودشان واحد خود را انتخاب کنند یا در صورت یکسان بودن بدهی‌ها، به طور مثال در پرداخت شارژ ثابت ماهانه، می‌توان درگاهی تنها با یک مبلغ ثابت قابل پرداخت ایجاد کرد.

امکان ویرایش درگاه پرداخت

مدیران مجموعه‌ها به عنوان پذیرنده‌ی مانیار برای مدیریت هزینه‌های ساختمان به یک پنل مدیریتی دسترسی خواهند داشت که در آن علاوه بر رصد لحظه‌ای تراکنش‌ها و لیست و اطلاعات دقیق پرداخت کنندگان، امکان ویرایش لینک پرداخت را نیز دارند. به طور مثال ممکن است نخواهید آدرس لینک پرداخت را در هر دوره‌ای که قبض آب صادر می‌شود تغییر دهید.

ولی طبیعتا ناچار به تغییر مبالغ قبوض هر دوره هستید. در این حالت می‌توانید هر زمان که نیاز بود از طریق پنل مدیریتی مانیار، اطلاعات درگاه پرداخت مورد نظر را تغییر دهد. لازم به ذکر است که در این شرایط اطلاعات گذشته حذف نخواهد شد و در موارد آن‌ها خللی ایجاد نمی‌شود.

این مطلب را حتما بخوانید!  چک پول چیست؟ آشنایی با انواع چک پول (ایران چک)

گزارش‌گیری جامع و دقیق

دسترسی به یک پنل همه جانبه با امکان دریافت گزارش لحظه‌ای از مهم‌ترین ابزاریست که یک مدیر ساختمان به آن نیاز دارد. به خصوص در مجتمع‌هایی با واحدهای بی‌شمار، کنترل و اطمینان از پرداختی همه ساکنین دشوار به نظر می‌رسد و گاهی نیاز به اختصاص دادن فرد یا افرادی از هیئت مدیره تنها برای انجام دادن امور مربوط به دریافت رسید از ساکنین و تایید پرداخت‌ آن‌ها، می‌شود. همچنین امکان دریافت خروجی اکسل در بخش گزارش‌گیری پنل فراهم شده است و مدیر می‌تواند لیست پرداختی‌ها را در بازه‌ی زمانی مورد نظر دریافت نماید.

 

شفافیت در مدیریت شارژ ساختمان

زمانی‌که مدیر بدهی هر واحد را برای هر مورد مشخص می‌نماید و برای مخارج اضافه ساختمان به طور مثال درگاه پرداخت جدید تعریف می‌کند، همه‌ی ساکنین می‌دانند که برای چه هدفی در حال هزینه کردن می‌باشند و سو تفاهم‌های معمول پیش نخواهد آمد ضمن اینکه در بخش توضیحات می‌توان توضیح کوتاهی از مخارج ساختمان نیز نوشته شود.

مدیریت شارژ ساختمان و مدیریت هزینه‌های ساختمان از طریق خدمات مانیار

حساب مورد نیاز برای ساخت درگاه پرداخت مانیار

برای دریافت درگاه پرداخت و یا هر سرویس دیگری از خدمات پرداختی مانیار نیاز به داشتن حساب در بانک خاصی ندارید و تنها کافیست شماره شبای حساب مورد نظر خود را دراختیار داشته باشید.

نحوه دریافت درگاه پرداخت مانیار

برای دریافت این سرویس تنها کافیست با شماره ۲۸۴۲۳۱۵۵-۰۲۱ تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات بیشتر در مورد درگاه پرداخت و مدارک مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند.

2 پاسخ به “مدیریت شارژ ساختمان‌ با مانیار”

  1. مهدی یوسفی گفت:

    استفاده از این اپلیکیشن ها نیاز به فرهنگسازی و تبلیغات زیاد داره. مدیر ساختمان ما حتی به فکرش نرسیده بود برای هماهنگی ها میتونه از گروه واتساپی استفاده کنه تا راحتتر بشه. چه برسه به مدیریت شارژ ساختمان با اپلیکیشن. در صوتب که اینا واقعا کارو راحتتر میکنن

    • پشتیبانی مانیار گفت:

      بله با نظر شما موافق هستیم، با مرور زمان و استفاده از اپلیکیشن‌ها فرهنگ‌سازی صورت میگیره و مدیریت ساختمان‌ها راحت‌تر میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ante. ut diam ut suscipit adipiscing dictum Donec Sed quis,