سوالات متداول

سوالات متدوال مربوط به اپلیکیشن و راهکارهای مانیار

SVG

راهکارهای پرداخت مانیار

افرادی که نیاز به جمع آوری هزینه در امور مختلف دارند مانند صاحبان کسب و کارها، موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد و فریلنسرها می‌توانند از لینک درگاه پرداخت برای دریافت وجه از مخاطبانشان استفاده کنند.
ایجاد درگاه و امکان گزارش‌گیری از تراکنش‌ها از مهم ترین قابلیت‌هایست که پنل در اختیار پذیرندگان قرار می‌دهد.
در بخش درگاه پرداخت در وب‌سایت، با انتخاب گزینه ثبت نام و دریافت درگاه و سپس تکمیل فرم نشان داده شده، می‌توانید منتظر تماس پشتیبانان مانیار باشید تا در اسرع وقت شما را برای دریافت سرویس مورد نظرتان راهنمایی کنند.
ساخت لینک درگاه محدودیتی در تعداد ندارد و شما می‌توانید به تعداد نیاز لینک درگاه بسازید و در امور مختلف کسب و کار خود از آن بهره ببرید.
خیر. تنها با داشتن یک شماره شبا می‌توانید حساب‌های گوناگون در پنل ایجاد کنید و درگاه‌ها را به هر کدام از آن‌ها متصل کنید تا بتوانید به راحتی تراکنش‌های خود را تفکیک نمایید.
لینک درگاه قابلیت کپی شدن و استفاده در تمام شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان‌ را دارد. علاوه بر این ارسال لینک پرداخت از طریق پیام کوتاه نیز مانعی ندارد.
برای ایجاد پارامتر به منظور دریافت اطلاعات از واریز کننده، محدودیتی در تعداد پارامترها وجود ندارد.
بله، در صورت عدم تمایل به ساخت لینک جدید می‌توانید با ویرایش از طریق پنل پذیرندگی نسبت به ویرایش لینک‌های از پیش ساخته شده اقدام نمایید.
خیر. شناسه‌های ایجاد شده در مانیار یکتا هستند و مشابه لینکی که شما در مانیار ایجاد می‌کنید نمی‌تواند همزمان وجود داشته باشد.
بله. علاوه بر حذف لینک، شما می‌توانید اقدام به غیرفعال کردن لینک مورد نظر نمایید تا در فرصتی دیگر بتوانید مجدد از آن استفاده کنید.
امکان حذف حساب تنها که تمامی تراکنش‌های انجام شده از درگاه متناظر با آن حساب تسویه شده باشد، وجود دارد.
سریع ترین زمانی که مانیار می‌تواند حساب پذیرندگان را تسویه نماید بیست و چهار ساعت یک بار می‌باشد.
بله. در صورت داشتن وب‌سایت برای کسب و کار یا فعالیت خود می‌توانید از طریق تکمیل فرم ثبت نام منتظر تماس همکاران ما در مانیار باشید تا با دریافت API و مستندات لازم، وب‌سایت خود را مجهز به درگاه پرداخت آنلاین نمایید.
برای مشاهده‌ی گزارش‌ تراکنش‌های انجام شده از طریق وبسایت، یک پنل پذیرندگی به این منظور خواهید داشت.
خیر. شما می‌توانید به صورت حقیقی و یا حقوقی در صورت ثبت بودن مجموعه، با مانیار شروع به همکاری نمایید.
SVG

اپلیکیشن مانیار

مانیار یک شبکه اجتماعی پیام رسان مالی است. هدف مانیار ارائه روشی آسان و امن برای جابجایی پول در شرایط مختلف است. مانند زمانی که می خواهید دنگ شام شب قبل، سهم خود در یک سفر مشترک و یا بلیت سینما را به دوستان خود پرداخت کنید.
استفاده از مانیار توسط تمامی بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، و عضو شبکه ملی شتاب و شاپرک امکان پذیر است.
مانیار در ازای تراکنش‌های خود، کارمزدی دریافت نمی‌کند ولی زمان تسویه اعتبار، در صورت استفاده از شماره کارت، مبلغ کارمزد کارت به کارت بانکی دریافت خواهد شد.
تمامی پیامک ها از شماره مانیار ارسال می‌شود و هزینه آن توسط مانیار پرداخت می‌شود.
برای پرداخت وجه به دوستان خود، نیازی به دانستن شماره کارت آن­ها ندارید. کافی است که از لیست مخاطبین داخل برنامه، مخاطب خود را انتخاب کرده و با وارد کردن مبلغ و موضوع پرداخت، به راحتی پرداخت خود را انجام دهید. کاربر می‌تواند از موجودی کیف پول خود و یا اتصال به درگاه بانکی پرداخت خود را انجام دهد.
شما می‌توانید با انتخاب مخاطب خود و وارد کردن مبلغ و موضوع درخواست، از لیست مخاطبین خود درخواست وجه کنید. مخاطب شما اگر برنامه مانیار را داشته باشد به راحتی از طریق برنامه پرداخت می‌کند و در صورتی که برنامه مانیار را نداشته باشد، پیامکی حاوی لینک درگاه از طریق پیامک ارسال شده و می تواند به راحتی از طریق درگاه درخواست شما را پرداخت نماید.
زمانی که در یک گروه دوستانه مادرخرج بوده اید (مثل سفر یا رستوران با دوستان) یا می‌خواهید برای هدفی پول جمع کنید (مثل جمع ­آوری هزینه کادو تولد دوست یا همکار) می­توانید از دنگ مانیار استفاده کنید و دوستانتان را به گروه دُنگ دعوت کنید. در گروه دنگی، هریک از اعضای گروه می‌توانند هزینه‌ها را وارد نمایند و هزینه‌ها به صورت اتوماتیک به سه روش ثابت، درصدی و سهمی بین اعضا تقسیم می‌شود. در گروه دنگی مانیار، حساب‌کتاب بدهکاری بین افراد کار سختی نیست، چون همه محاسبات را مانیار برایتان انجام می‌دهد.هر یک از اعضای گروه با مشاهده مبلغ بدهکاری خود به راحتی از طریق کیف پول مانیار و یا درگاه بانکی می‌تواند بدهی خود را پرداخت نماید.گروه دنگ بین شما و دوستانتان مشترک است و می‌توانید هزینه‌های متنوع با مادرخرج‌های مختلف در گروه تعریف کنید.
کاربر هر زمان می‌تواند اعتبار خود را به شماره کارت یا شماره شبایی که در صفحه تنظیمات وارد نموده است، منتقل نماید. مبلغ تسویه حداکثر پس از ۲۴ ساعت از زمان درخواست به حساب کاربر واریز می‌شود. تمامی پرداخت‌های مانیار از طریق شبکه شاپرک انجام شده و تسویه ها تنها یکبار در روز انجام می‌شود.