مدیر سایت ۷ بهمن, ۱۳۹۷
مدت حدودی مطالعه: 6 دقیقه

زمان مطالعه: ۶ دقیقه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن، بشر در صدد انجام فعالیت‌ها از طرق هر چه سریع‌تر و آسان‌تر می‌باشد. این تقاضای روز‌افزون، محققان و کارآفرینان حوزه‌ی فین‌تک (Financial Technology) را بر آن می‌دارد تا با به خدمت گرفتن علم و تکنولوژی، فعالیت‌های مالی را برای همگان از جمله کاربران معمولی و صاحبان کسب و […]

اپلیکیشن انتقال وجه مانیار و ۶ دلیل استفاده از آن!
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن، بشر در صدد انجام فعالیت‌ها از طرق هر چه سریع‌تر و آسان‌تر می‌باشد. این تقاضای روز‌افزون، محققان و کارآفرینان حوزه‌ی فین‌تک (Financial Technology) را بر آن می‌دارد تا با به خدمت گرفتن علم و تکنولوژی، فعالیت‌های مالی را برای همگان از جمله کاربران معمولی و صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ، تسهیل بخشند. همچنین گستردگی اینترنت و رواج استفاده از گوشی‌های هوشمند، مردم را به انتقال وجه آنلاین و استفاده از اپلیکیشن انتقال وجه ترغیب می‌کند. به طور مثال، آمار برندهای مالی در آمریکا نشان دهنده‌ی این حقیقت است که ۵۶ درصد مردم امریکا، صورت حساب‌های خود را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنند که آمار قابل توجهی به نظر می‌رسد.

اپلیکیشن‌های بانکی و موارد مشابه آن روز‌به‌روز ارتقا پیدا می‌کنند. اگر چند سال پیش را به خاطر بیاورید خواهید دید که پول نقد حرف اول را در مبادلات روزانه‌ی مردم ایفا می‌کرد. بعدها کارت‌های بانکی و عابربانک‌ها وارد شدند و حالا همه‌چیز اینترنتی شده است. شما برای انجام عملیات بانکی نظیر دریافت تراکنش‌ها و یا خدمات انتقال وجه و اعلام موجودی و مواردی از این دست نیاز ندارید که حتما به شعبه‌ی بانک یا عابربانک‌ها مراجعه کنید. در خانه می‌نشینید و با استفاده از اپلیکیشن‌ پرداخت و یا اپلیکیشن های انتقال وجه این کار را انجام می‌دهید.

۶ دلیل که باید از اپلیکیشن‌های انتقال وجه استفاده کنیم

انتقال وجه آنلاین و استفاده از اپلیکیشن به این منظور، مزایای بسیاری دارد که در یک مطلب نمی‌توان به آن اشاره کرد؛ با این وجود، در این مطلب از مانیار به اختصار ۶ دلیل اصلی که ما را مجاب می‌کند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنیم را خواهیم گفت.

صرفه‌جویی در زمان و انرژی

فکر کنید. صبح ساعت ۸ از خانه خارج می‌شوید. ماشین را روشن می‌کنید و یا با تاکسی به سمت بانک حرکت می‌کنید. وارد بانک می‌شوید شماره می‌گیرید و منتظر می‌مانید تا بعد از ۵۰ نفر نوبت شما برسد. بعد از اینکه کانتر شماره‌ی شما را می‌خواند به باجه می‌روید و عملیات بانکی خود را انجام می‌دهید. مجددا از بانک خارج می‌شوید و به خانه برمی‌گردید. ساعت را نگاه می‌کنید و می‌بینید که ۲.۵ ساعت است که برای یک عملیات بانکی ساده وقت تلف کرده‌اید و هزینه‌ای هم برای رفت و برگشت پرداخت کرده‌اید.

با اپلیکیشن پرداخت و یا اپلیکیشن انتقال وجه به راحتی می‌توانید در کسری از ثانیه همان عملیات را در خانه و در حال استراحت انجام دهید. وارد اپلیکیشن می‌شوید و به راحتی خدمات انتقال وجه فوری، دریافت تراکنش‌ها و موجودی، پرداخت قبض و مواردی از این دست را در مدت زمان بسیار کمی انجام می‌دهید. در حقیقت این اپلیکیشن‌ها باعث رفاه حال مردم و جلوگیری از درگیر شدن آن‌ها در ترافیک و صف‌های طولانی است. ترافیک ایجاد شده در اثر رفت‌وآمد را هم به این موارد اتلافی انرژی اضافه کنید.

ایمن و ساده بودن این اپلیکیشن انتقال وجه

خیلی از افراد فکر می‌کنند که با داشتن این اپ‌ها ممکن است اطلاعات بانکی آن‌ها لو برود ولی اگر از یک اپلیکیشن انتقال وجه معتبر استفاده کنید هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد. اگر اپلیکیشن پرداخت مجوزهای موردنیاز را از سازمان‌ها مربوطه گرفته باشد و تحت نظر مستقیم بانک‌ها و شبکه‌ی شتاب عمل کند مسلما چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. در حقیقت اطلاعات و رمز و پسوردهای شما در جایی ذخیره نمی‌شود و مسلما خدمات انتقال وجه و مواردی از این دست مستقیما از جانب بانک دریافت و ارسال می‌شود و  در صورت تطابق عملیات بانکی انجام می‌شود. پس اپلیکیشن انتقال وجه نیز همچون درگاه پرداخت امن بوده و از این بابت جای نگرانی نیست.

این مطلب را حتما بخوانید!  سختی شبکه چیست؟ نحوه محاسبه هش، سختی استخراج یا Difficulty

سادگی یکی دیگر از دلایلی است که استفاده از اپلیکیشن انتقال وجه را فراگیرتر کرده است. هنگام کارت به کارت با موبایل شماره کارت مبدا را وارد می‌کنید و یا اطلاعات آن را به صورت ذخیره شده در اپلیکیشن دارید و می‌توانید آن را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید. اطلاعات کارت مقصد را وارد کرده و سپس مبلغ را وارد می‌کنید. حالا سیستم در مدت زمان خیلی کم اطلاعات حساب مقصد را نمایش می‌دهد و شما با وارد کردن رمز و سایر اطلاعات لازم عملیات را تایید می‌کنید و رسید دیجیتال آن را دریافت می‌کنید.

استفاده از اپلیکیشن انتقال وجه 6 دلیل اصلی دارد

پیگیری ساده حساب‌ها و تراکنش‌ها

وقتی با عابربانک یا از طریق شعبه‌های بانک خدمات انتقال وجه را انجام می‌دهید یک رسید کاغذی دریافت می‌کنید که اگر بخواهید بعدا حساب خود را پیگیری کنید و یا رسید انجام این عملیات را برای کسی ارسال کنید مسلما باید آن را نگه می‌داشتید تا حرف شما سندیت داشته باشد. اما با اپلیکیشن انتقال وجه کار شما راحت‌تر است. هر لحظه که می‌خواهید می‌توانید تراکنش‌های خود را مشاهده کنید و رسید انتقال وجه آن را هم دریافت کنید. با این کار شما می‌توانید راحت‌تر حساب خود را پیگیری کنید و اگر می‌خواهید انتهای ماه مقدار پول‌های واریزی خود را ببینید بدون هرگونه مشکلی می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید.

اگر یک کسب و کار دارید و حقوق افراد را از این طریق برای آن‌ها ارسال می‌کنید می‌توانید رسید پرداختی‌های خود را به طور کامل مشاهده کنید و هر موقع که نیاز باشد از آن استفاده کنید. در حقیقت این اپ‌ها فواید زیادی برای کسب و کارها دارند و اکثر فروشگاه‌های آنلاین که در اینستاگرام اجناس خود را به فروش می‌رساند از طریق انتقال وجه آنلاین به راحتی و در ثانیه می‌توانند سفارشات مشتریان را سر و سامان بدهند.

دسترسی راحت

تقریبا هر کسی که یک گوشی موبایل هوشمند دارد می‌تواند از اپلیکیشن های انتقال وجه استفاده کند. به راحتی روی گوشی‌های موبایل نصب می‌شود و شما حتی نیازی ندارید به بانک بروید و حساب خود را تایید کند. تنها با احراز هویت شما از طریق شماره تلفن‌تان می‌تواند خدمات گسترده‌ای را در اختیار شما قرار بدهد. معمولا یک اپلیکیشن پرداخت صرفا خدمات انتقال وجه را ندارد و بسیاری از امکانات دیگر در آن وجود دارند. پرداخت قبض‌ها، پرداخت اقساط وام، رزرو بلیط، انجام کارهای خیریه، دریافت موجودی و یا خرید شارژ موبایل از این طریق انجام می‌شود.

دسترسی به اپلیکیشن انتقال وجه بسیار راحت است  و هر جایی که به اینترنت متصل باشید می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. حتی در جاده و یا سفر هم می‌توانید با دسترسی ساده به اینترنت تمام فعالیت‌های بانکی خود را رصد کنید و خدمات انتقال وجه را انجام دهید. کار کردن با این اپ‌ها هم بسیار راحت‌ است و معمولا از نظر گرافیکی بسیار حرفه‌ای هستند و خیلی ساده و بدون هرگونه پیچیدگی می‌توانید عملیات‌های بانکی را انجام دهید.

اپلیکیشن انتقال وجه با هزینه‌ی کم

برخی عملیات‌‌ اپلیکیشن‌های پرداخت کاملا رایگان هستند و بدون دریافت هزینه انجام می‌شوند. به طور مثال برای خرید شارژ هیچ مالیات اضافه‌ای از شما گرفته نمی‌شود و خدمات انتقال وجه نیز با هزینه‌ای بسیار کم انجام می‌شود و دقیقا مانند عابربانک بدون هیچ هزینه‌ی اضافی خدمات بانکی را به شما ارائه می‌کند.

این مطلب را حتما بخوانید!  کارت اعتباری چیست؟ همه چیز در مورد کارت اعتباری سهام عدالت

حالا این هزینه‌های کم را مقایسه کنید با حالتی که قرار است از طریق بانک این کار را انجام دهید. هزینه‌های رفت و برگشت، تاکسی، مصرف بنزین در ترافیک، عقب ماندن از کار و … هزینه‌هایی هستند که به صورت بالقوه در بانکداری فیزیکی با آن‌ها مواجه هستید. قطع شدن سیستم‌های بانکی هم معمولا برای بیشتر ما رخ داده است و بعضی اوقات مجبور بوده‌ایم یک ساعت منتظر بمانیم تا سیستم مجددا به راه بیفتد. اما با اپلیکیشن انتقال وجه به ندرت با این مشکلات مواجه خواهید شد.

سرعت پردازش و اجرای عملیات در اپلیکیشن انتقال وجه مانیار

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که جلوی عابربانک منتظر باشید تا یک نفر کارش را به اتمام برساند و سپس نوبت شما برسد. عموما عملیاتی مانند کارت به کارت به دلیل سرعت پردازش کم دستگاه‌های عابربانک، مدت نسبتا زیادی طول می‌کشد. حال آنکه در اپلیکیشن های انتقال وجه به دلیل راحت بودن رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری و همچنین سرعت پردازش آنلاین در زمان بسیار کمتری این عملیات صورت می‌گیرد. اگر افراد زیادی از این اپ‌ها استفاده کنند مسلما میزان اتلاف وقت جلوی عابربانک‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند.

با مانیار، یک انتقال وجه سبز را تجربه کنید

مانیار یک اپلیکیشن انتقال‌ وجه برای مدیریت هزینه‌های گروهی و دنگی است. پس از یک شام فوق العاده با دوستان قدیمی، در سفر، محل کار، خوابگاه و خیلی جاهای دیگر می‌توانید از مانیار استفاده کنید. با قابلیت پرداخت دنگی مانیار می‌توانید هزینه‌های دنگی را مدیریت کنید، به صورت آنلاین حساب‌‌کتاب‌ها را مشاهده کنید و به راحتی بدهی‌ها را پرداخت کنید. در گروه‌های دنگی هر یک از اعضا می‌تواند هزینه‌ها را وارد نماید و سایر اعضا می‌توانند هزینه و جزئیات آن را مشاهده کنند و جالب‌تر اینکه، مبلغ وارد شده به صورت خودکار بین اعضا تقسیم می‌شود و سهم هریک از اعضای گروه مشخص است.

همچنین اپلیکیشن انتقال‌ وجه مانیار در کنار خدمات پرداخت گروهی، یک شبکه اجتماعی مالی است. در مانیار به لیست مخاطبین تلفن همراه خود دسترسی دارید و می‌توانید در کنار پرداخت‌های مالی، به راحتی با دیگران گفتگو کنید. برای پرداخت‌وجه به دوستان خود، نیازی به داشتن شماره کارت آن‌­ها نیست .کافی است که از لیست مخاطبین داخل برنامه، با انتخاب مخاطب و وارد کردن مبلغ و موضوع پرداخت، به راحتی پرداخت خود را انجام دهید.

برای درخواست وجه از افراد نیز، نیازی به ارسال شماره کارتتان نیست. تنها کافی است از طریق اپلیکیشن انتقال‌ وجه مانیار، برای مخاطبتان یک درخواست وجه ارسال کنید. همچنین برای دریافت اقساط در صندوق‌های قرض‌الحسنه خانوادگی، خرید شارژ و بسته اینترنت، جمع‌آوری شارژ ساختمان و بسیاری از موضوعات مالی دیگر درخواست وجه مانیار، درکنار شماست.

از این پس می‌توانید اپلیکیشن انتقال‌ وجه مانیار را به عنوان یک دوست دقیق و محاسبه‌گر، در جمع‌های دوستانه خودتان داشته باشید و خیالتان از محاسبه و پرداخت راحت باشد.

دانلود از گوگل پلی                دانلود از کافه بازار              دانلود از اناردونی

یک پاسخ به “اپلیکیشن انتقال وجه مانیار و ۶ دلیل استفاده از آن!”

  1. مهران شکری گفت:

    خدایی از هر اپ انتقال وجه استفاده میکنید از آپ استفاده نکنید! هر سری آپدیت میدن کلی باگ و مشکل پیدا میکنه. بعد باید صبر کنی با آپدیت بعدی درستش کنن. وسط کار آدمو لنگ میذاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ut Phasellus ultricies velit, quis ut Praesent dolor sed consectetur