مدیر سایت ۸ مهر, ۱۳۹۹
مدت حدودی مطالعه: 3 دقیقه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه افزایش تقاضا به سمت خرید و فروش آنلاین باعث مشکلات فراوانی انتقال پول بین صاحبان کسب و کارهای آنلاین و مشتریان، شده است. بسیاری از اجناسی که در قالب فروشگاه‌های آنلاین چه در بستر سایت و چه در بستر اینستاگرام، فروخته می‌شود به صورت خاص، دست‌ساز و محدود ارائه می‌شوند و مشتریان گاهی ناچار می‌شوند […]

قابلیت‌های درگاه پرداخت رایگان مانیار
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

افزایش تقاضا به سمت خرید و فروش آنلاین باعث مشکلات فراوانی انتقال پول بین صاحبان کسب و کارهای آنلاین و مشتریان، شده است. بسیاری از اجناسی که در قالب فروشگاه‌های آنلاین چه در بستر سایت و چه در بستر اینستاگرام، فروخته می‌شود به صورت خاص، دست‌ساز و محدود ارائه می‌شوند و مشتریان گاهی ناچار می‌شوند ریسک خرید از یک فروشگاه آنلاین را بپذیرند تا بتوانند آن محصول خاص را خریداری نمایند. در دسته‌ی دیگری از محصولات که به صورت رایج در فروشگاه‌های فیزیکی موجود هستند، بسیاری از مشتریان ترجیحشان بر خرید از فروشگاه‌های فیزیکی است. بنابراین اگر فروشندگان درگاه پرداخت امن مناسبی را برای پرداخت مشتریانشان فراهم کنند، به رواج کسب و کار خود کمک بسیاری نموده اند. شرکت مانیار به عنوان پرداخت‌یار بانک مرکزی می‌تواند انتخاب مناسبی برای ارائه‌ی درگاه پرداخت به کسب و کار شما باشد که دلایل آن‌ را شرح خواهیم داد.

API درگاه پرداخت

اگر برای کسب و کارتان وب‌سایت فروش دارید می‌توانید از درگاه پرداخت واسط و یا مستقیم مانیار استفاده نمایید. همانطور که در بالا اشاره شد برای هیچ یک از خدمات مانیار شما موظف به دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی نیستید. به راحتی می‌توانید API درگاه پرداخت از مانیار دریافت نموده و آن را روی وبسایت خود توسعه دهید و از مزایایی همچون پنل گزارشگیری و تسهیم بهره مند شوید.

لینک پرداخت مانیار و قابلیت‌ها

بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های فعال در بستر فضای مجازی گمان می‌کنند که تنها فروشگاه‌های آنلاین دارای نماد اعتماد الکترونیکی می‌توانند درگاه پرداخت داشته باشند. اما آن‌ها باید بدانند که تنها با ارائه اطلاعات هویتی، طی نمودن فرایند احراز هویت و تایید هویت توسط مانیار، می‌توانند از مانیار درگاه پرداخت بگیرند و لینک آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

  • دریافت اطلاعات مشتریان همزمان با دریافت وجه

حتما برای شما اتفاق افتاده است که در زمان شلوغی و سفارش‌های پشت سر هم نتوانسته اید پیام کسی را برای ارسال سفارش پیدا کنید و مجبور شدید از روش‌های دیگری پیام مشتری را پیدا کرده و سفارش را پیگیری نمایید. اما با لینک پرداخت مانیار شما می‌توانید از فرم‌ساز آماده‌ی مانیار استفاده کنید و اطلاعات پستی مشتری را هنگام پرداخت از او بگیرید و آن را در پنل مدیریتی خود مشاهده نمایید.

  • شخصی سازی لینک پرداخت
این مطلب را حتما بخوانید!  استعلام و پرداخت خلافی

لینک پرداخت توسط شما ایجاد می‌شود بنابراین امکان بارگذاری لوگوی شخصی و وارد کردن مشخصات دقیق فروشگاهتان وجود دارد. ضمن اینکه شناسه نمایش داده شده در لینک شما یکتاست و فرد دیگری نمی‌تواند با شناسه‌ی شما لینک جدیدی بسازد و اقدام به سو استفاده نماید.

  • عدم وجود رسیدهای جعلی

در مواقع شلوغی که نمی‌توانید به صورت دقیق پیامک واریزی‌ها و رسیدهای ارسالی از طرف مشتریان را تطبیق دهید، ممکن است افرادی با رسیدهای جعلی، ادعای پرداخت نمایند در صورتی که پرداخت انجام نداده‌اند. درحالیکه با امکان گزارش‌گیری در پنل مانیار می‌توانید با بازبینی در گزارش‌ها، متوجه شوید که فردی واقعا پرداخت انجام داده است یا خیر.

  • گزارش‌گیری همراه با خروجی اکسل

همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، در مانیار امکان مشاهده تمام تراکنش‌ها با اطلاعاتی که شما از مشتریان درخواست نموده‌اید، وجود دارد. گزینه دریافت خروجی اکسل نیز به شما کمک می‌کند تا اطلاعات را به دلخواه خود فیلتر کنید و مشتریان را آن‌گونه که می‌خواهید دسته بندی نمایید تا بتوانید یک باشگاه مشتریان کامل تشکیل داده و در مواقعی مانند جشنواره‌ها و تخفیف‌ها، به مشتریان خود  از طریق پیامک و یا ایمیل اطلاع رسانی نمایید.

اگر کارمزد را بر عهده‌ی مشتری خود بگذارید، استفاده از لینک پرداخت برای کسب و کارها کاملا رایگان تمام می‌شود. مشتریان طبق تعرفه کارت به کارت بانکی کارمزد پرداخت می‌کنند و از این جهت تفاوتی بین پرداخت با لینک پرداخت و یا پرداخت کارت به کارت وجود ندارد.

 

درگاه پرداخت مانیار و مزیت‌های کلی

  • جلب اعتماد مشتری

مشتریان به پرداخت از طریق درگاه پرداخت بانکی حس بهتری تا پرداخت کارت به کارت خواهند داشت. چرا که در تصور آن‌ها اگر فروشگاهی توانسته است درگاه پرداخت داشته باشد حتما فرایندهای احراز هویت کسب و کاری را طی کرده است.

  • عدم نیاز به اپلیکیشن کارت به کارت

ممکن است بسیاری از مشتریان از اپلیکیشن‌های کارت به کارت استفاده نکنند و یا این اپلیکیشن‌ها از بانکی که آن‌ها در آن حساب دارند پشتیبانی نکنند. در این حالت مشتری از خرید منصرف می‌شود چرا که ناچار است برای انتقال وجه تا عابربانک برود ولی در صورت پرداخت از طریق لینک پرداخت مانیار، که به درگاه پرداخت معتبر بانکی متصل است، تنها نیازمندی افراد دسترسی به اینترنت و داشتن کارت بانکی است.

  • عدم نیاز به داشتن اپلیکیشن رمزساز
این مطلب را حتما بخوانید!  اپلیکیشن اختصاصی با قابلیت‌های کیف پول سازمانی

پرداخت از درگاه پرداخت امکان دریافت رمزپویا از طریق پیامک را فراهم می‌کند. بنابراین نیاز نیست تا افراد برای انتقال وجه حتما اپلیکیشن رمزساز بانک خود را نصب کرده باشند.

  • تسهیم

در صورتی که چند نفر به صورت شراکتی اقدام به ایجاد کسب و کاری نموده‌اید، می‌توانید در مانیار از امکان تسهیم استفاده نمایید و به صورت مستقیم مبالغ دریافتی را بین شرکای خود با هر درصدی که مدنظر شماست تقسیم نمایید.

  • عدم نیاز به نماد اعتماد الکترونیک

برای دریافت درگاه پرداخت بانکی، کسب‌و‌کارها نیاز به دریافت نماد اعتماد الکترونیک و طی کردن فرآیندی بسیار طولانی دارند. در حالی‌که درگاه پرداخت مانیار، در یک روز قابل دریافت است و نیاز به طی کردن این فرآیند ندارد.

برای دریافت این سرویس‌ها می‌توانید با شماره ۲۸۴۲۳۱۵۵-۰۲۱ تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط