نرگس رضوانی ۱۳ آذر, ۱۳۹۸
مدت حدودی مطالعه: 3 دقیقه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه حتما زمانی که تنها راه پرداخت قبوض ساعت‌ها معطلی در بانک بود را به خاطر می‌آورید. افراد بایستی یک روز فعالیت‌های خود را نیمه تمام رها می‌کردند تا بتوانند به بانک بروند، نوبت به آن‌ها برسد و مبلغ را به صورت نقدی به مسئول باجه پرداخت کنند. بانک‌ها همواره در بخشی از ماه شلوغ بودند […]

پرداخت قبوض با مانیار
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

حتما زمانی که تنها راه پرداخت قبوض ساعت‌ها معطلی در بانک بود را به خاطر می‌آورید. افراد بایستی یک روز فعالیت‌های خود را نیمه تمام رها می‌کردند تا بتوانند به بانک بروند، نوبت به آن‌ها برسد و مبلغ را به صورت نقدی به مسئول باجه پرداخت کنند. بانک‌ها همواره در بخشی از ماه شلوغ بودند و حتی افرادی که به دلیل امور دیگری غیر از پرداخت قبض به بانک مراجعه کرده بودند هم ناچار بودند این وضعیت را تحمل کنند تا نوبت به آن‌ها هم برسد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی اکثر فعالیت‌های مالی به موج الکترونیکی شدن پیوسته‌اند که پرداخت قبوض خدماتی و جریمه نیز از این قاعده مستثنی نمانده است. اپلیکیشن مانیار به عنوان یک ارائه دهنده خدمات درحوزه پرداخت وجه، این قابلیت را به تازگی برای کاربران خود فراهم کرده است تا افراد بتوانند به راحتی در کنار فعالیت‌های مالی فردی و گروهی خود، بدهی‌های قبوض خدماتی و جریمه‌ی خودروی خود را هم تسویه کنند.

حفظ محیط زیست در کنار کمک به اقتصاد کشور

از آن‌جایی که جنس قبوض فیزیکی کاغذی است سالانه تعداد زیادی درخت باید قطع شوند تا پاسخگوی این حجم از قبوض کاغذی باشند. با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که حتی واردات کاغذ نیز نمی‌تواند یک راه پایدار از نظر زیست محیطی و اقتصادی باشد، چرا که تنها برای شهر تهران هزینه صرف شده به جهت تامین کاغذ قبوض ۱۱ میلیارد تومان بوده است. همچنین محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش‌تر اعلام کرده بود که با حذف قبوض کاغذی بودجه‌ای به ارزش ۱۴۴۰ میلیارد تومان در مخارج دولت صرفه جویی خواهد شد. با این تفاسیر بهترین تصمیم ممکن با توجه به زیرساخت‌های موجود در کشور، حذف قبوض فیزیکی و فراهم کردن روش‌های مجازی به عنوان جایگزین قبوض قدیمی، می‌باشد. کاربران تنها با دریافت شناسه قبض خود قادر خواهند بود تا با اپلیکیشن مالی مانیار قبوض خود را پرداخت نمایند بدون اینکه حتی یک کاغذ مصرف کنند، زباله ای تولید کنند و زمان زیادی را در صف بانک تلف کنند.

اطمینان از دریافت قبض

حتما برای شما هم پیش آمده است که قبوض به منزلتان نرسیده و نتوانسته‌اید قبض یک دوره را پرداخت کنید. اگر این یک دوره به چند دوره تبدیل شود و شما همچنان قبوض به دستتان نرسد احتمال اینکه به زودی با قطعی آب، برق، گاز و یا تلفن مواجه شوید دور از ذهن نیست. سرانجام قبوض کاغذی همیشه رسیدن به مقصد صحیح نیست. گاهی قبض شما به ساختمانی دیگر منتقل می‌شود یا حتی ممکن است ناپدید شده و شما هرگز آن را نبینید. در دورانی که اکثر ما در ساختمان‌هایی با تعداد ساکنین بالا زندگی می‌کنیم، حتی امکان جابجایی قبوض کاغذی نیز وجود دارد و اگر کسی مشخصات را چک نکند ممکن است قبض اشتباهی را پرداخت کند. اما حذف قبوض کاغذی باعث شده است تا هرکسی بدون نگرانی، از دریافت قبوض خود مطمئن شود و به آسانی آن‌ها را پرداخت کند.

پرداخت جریمه رانندگی با مانیار

علاوه بر قبوض خدماتی، امکان پرداخت قبوض جریمه نیز در مانیار فراهم شده است. فقط کافیست پیامک اطلاع رسانی جریمه را که حاوی شناسه پرداخت است، با دقت بخوانید و عدد مربوطه را در اپلیکیشن مانیار وارد نمایید. درگاه معتبر بانکی به شما نمایش داده خواهد شد و با وارد کردن اطلاعات بانکی پرداخت شما تکمیل و بدهی شما تسویه می‌شود. بدین ترتیب جریمه‎‌های شما قبل از اینکه چند برابر شوند و اخطار مجددی شما را تهدید کند، پرداخت می‌شوند.

دغدغه‌ی کمتر با مانیار

رواج پرداخت‌های آنلاین و تغییر سیستم‌های سنتی به سیستم‌‌های اینترنتی، ممکن است ما را با سردرگمی مواجه کند. نصب چندین اپلیکیشن برای امور مختلف نه تنها دستگاه تلفن همراه ما را با کمبود حافظه مواجه می‌کند، بلکه خودمان هم باید وقت بیشتری برای یادگیری کارایی اپلیکیشن‌های متنوع صرف کنیم تا بتوانیم به راحتی اپلیکیشن متناسب با فعالیت مورد نظرمان را از منوی گوشی پیدا کنیم. در حالیکه اپلیکیشن انتقال وجه مانیار با فراهم کردن قابلیت‌های پرداختی گوناگون تلاش می‌کند تا بتواند نقش برنامه‌ای همه کاره را برای نیازمندی‌های روزمره‌ی شما ایفا کند. تصور کنید با دوستانتان در سفر هستید، نیاز به پرداخت دنگی دارید، اعتبار سیم‌کارتتان رو به اتمام است، عوارض آزادراهی مسیر طی شده را باید بپردازید و آخرین روز مهلت پرداخت قبض برق منزلتان نیز هست. در این شرایط با داشتن اپلیکیشن مانیار در کمتر از پنج دقیقه تمامی این امور انجام می‌شود و می‌توانید به آسودگی از سفر خود لذت ببرید.

برای دریافت اپلیکیشن مانیار از کافه بازار کلیک کنید

برای دریافت اپلیکیشن مانیار از گوگل پلی کلیک کنید

برای دریافت اپلیکیشن مانیار از اناردونی کلیک کنید

برای دریافت اپلیکیشن مانیار از آی اپس کلیک کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط