درگاه پرداخت برای کسب و کارها

نرگس رضوانی ۱۶ مرداد, ۱۳۹۸
مدت حدودی مطالعه: 3 دقیقه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه امروزه به دلیل دسترسی آسان به اینترنت، تمامی امور از جمله امورمالی به نحوی با اینترنت گره خورده است. طبق آمارهای رسمی بین المللی میزان تمایل مردم به استفاده از خدمات مالی آنلاین افزایش پیدا کرده است و همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد تا بتواند همگان را با این شرایط جدید همراه کند. […]

درگاه پرداخت برای کسب و کارها
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

امروزه به دلیل دسترسی آسان به اینترنت، تمامی امور از جمله امورمالی به نحوی با اینترنت گره خورده است. طبق آمارهای رسمی بین المللی میزان تمایل مردم به استفاده از خدمات مالی آنلاین افزایش پیدا کرده است و همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد تا بتواند همگان را با این شرایط جدید همراه کند.

از رایج ترین روش‌های پرداختی آنلاین، درگاه پرداخت آنلاین می‌باشد. خرید و فروش اینترنتی، عدم نیاز به فروشگاه فیزیکی، پرداخت امن و راحت و… همه و همه از دلایل محبوبیت این روش، بین خریداران و ارائه دهندگان محصولات و سرویس‌هاست. پرداخت آنلاین می‌تواند به روش‌های مختلفی در اختیار مشتریان قرار گیرد. این روش می‌تواند یک دکمه در یک وب سایت، یک لینک که از طرق مختلف برای مشتری ارسال شده است و یا حتی اسکن یک QRcode  باشد. واریز وجه از این طریق، به جهت اطمینان از روش ارائه شده و کاهش خطاهای انسانی فرایندهای قدیمی‌تر، مانند واریز از طریق کارت به کارت، جای خود را میان فروشندگان و کاربران آنها پیدا کرده است. علاوه بر این، امکان کلاهبرداری‌های رایج در هنگام کارت به کارت را به حداقل رسانده و دست این افراد را برای ارائه‌ی رسیدهای جعلی به فروشندگان بسته است.

درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت واسط نوعی از درگاه پرداخت می‌باشد که فروشنده می‌تواند به جای استفاده از درگاه مستقیم بانکی، از شرکت‌های معتبر ارائه دهنده‌ی سرویس‌های پرداختی، دریافت کند. کسب و کارهای کوچک به دلیل محدودیت‌های مختلف از جمله دشوار بودن روند دریافت نماد اعتماد الکترونیک و یا ممانعت بانک‌ها جهت ارائه‌ی سرویس‌های پرداختی به اشخاص حقیقی، می‌توانند از شرکت‌های دارای مجوز‌های معتبر، درگاه پرداخت دریافت کنند و کسب و کار خود را به یک شبکه‌ی پرداختی مدرن مجهز کنند. این فروشگاه‌ها به خصوص فروشگاه‌های کوچک اینترنتی، معمولا مشتریانی با گروه سنی جوان دارند بنابراین به احتمال زیاد درگاه پرداخت واسط کسب و کار آن‌ها، مورد استقبال کاربرانشان نیز قرار می‌گیرد.

 

درگاه پرداخت اینستاگرام

فروشگاه‌های اینستاگرامی نیز یکی از بسترهای اینترنتی برای آغاز یک کسب و کار خانگی و معمولا بدون نیاز به فروشگاه فیزیکی هستند. مسئله‌ی دریافت وجه از مشتریان همواره از چالش‌های پیش روی این کسب و کارها بوده است. استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرام می‌تواند روند پرداخت را برای مشتریان و فروشندگان تا حد خوبی تسهیل بخشد. همچنین میزان اطمینان بین هر دو طرف با استفاده از این روش،  افزایش می‌یابد. چراکه فروشنده می‌تواند مطمئن باشد که واریزی مشتری انجام شده است و مشتری نیز می‌تواند به فروشنده به دلیل تایید شدن از طرف یک شرکت ارائه دهنده‌ی درگاه پرداخت معتبر، اعتماد بیشتری کند. مانیار می‌تواند به عنوان ارائه دهنده‌ی درگاه وب در روند پرداخت کسب و کارهای اینترنتی چه در فضای اینستاگرام چه در وب سایت‌های فروش و ارائه دهنده‌ی سرویس، کسب و کارها را همراهی کند.

از دیگر دغدغه‌های فروشگاه‌های آنلاین، ثبت اطلاعات پستی مشتریان شامل، تلفن تماس، آدرس، کدپستی و… می‌باشد که با درگاه پرداخت مانیار، مشتریان به راحتی در هنگام واریز وجه، اطلاعات پستی خود را جهت دریافت محصول، وارد می‌کنند. اطلاعات مورد نیاز فروشنده یا ارائه دهنده‌ی سرویس به راحتی در پنل کاربری قابل تعریف است. بنابراین نیاز نیست که فروشنده برای هر مشتری اطلاعات مورد نیاز را به صورت مجزا یادآوری کند.

با این توضیحات هر شخص با نیاز به امکان دریافت پول از افراد دیگر می‌تواند با پایبندی به قوانین مانیار و ارائه‌ی مدارک هویتی، اقدام به ایجاد درگاه شخصی خود کند و با دریافت پنل تحت وب، به تعداد نامحدود درگاه بسازد. ایجاد درگاه با پنل کاربری مانیار این امکان را به کاربران می‌دهد تا هرزمان که بخواهند، بتوانند گزارش کاملی از تراکنش‌ها و اطلاعات مربوط به هر تراکنش دریافت کنند. این گزارش‌ها به داشتن یک بانک اطلاعاتی کامل از مشتریان نتیجه می‌شود که به وسیله‌ی آن می‌توان به آسانی تحلیل بازار و نیازهای مشتریان را انجام داد.

به اضافه تمام موارد ذکر شده، عدم محدودیت بانک انتخابی برای اتصال درگاه وب به حساب، از مزایایی است که درگاه پرداخت واسط مانیار می‌تواند به کاربرانش ارائه دهد. در نتیجه اگر شما نیاز به ایجاد درگاه‌های متعدد و اتصال آن‌ها به حساب بانک‌های گوناگون دارید، درگاه پرداخت مانیار، گزینه‌ی مناسبی برای شما به نظر می‌رسد. همچنین درگاه پرداخت مانیار قابلیت شخصی سازی شدن متناسب با کسب و کار شما را دارا می‌باشد. بدین ترتیب شما می‌توانید هنگام ساخت درگاه عناوینی تعریف کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را از کاربرتان دریافت کنید. در مانیار تعداد این عناوین نامحدود است. افزودن لوگو به عنوان پروفایل و وارد کردن جملاتی به عنوان توضیحات برای نشان دادن به مخاطب پیش از شروع فرایند پرداخت، نیز از ویژگی‌هایی است که پنل کاربری و درگاه پرداخت اینترنتی مانیار برای شما به ارمغان می‌آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با مانیار با شماره ۲۸۴۲۳۱۵۵-۰۲۱ حاصل فرمائید یا از طریق فرم تماس با ما در تماس باشید.